O autorze
Daga i Piotrek Andryszczak - uczestnicy 35 wyprawy polarnej do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie i 40 wyprawy polarnej do Polskiej Stacji Antarktycznej "Arctowski" na Wyspie Króla Jerzego w archipelagu Szetlandów Południowych. Autorzy bloga www.dompodbiegunem.pl

Krótka historia pewnej aplikacji

Ja – z wykształcenia tłumacz i filolog, z zawodu – hm, tłumacz, PR-owiec, korektor… Piotr – inżynier energetyk, pracował jako elektronik, obecnie tester oprogramowania… Skończone studia, praca, życie w rodzinnym mieście Krakowie (nuda?). Aż tu nagle któregoś dnia styczniowego acz pamiętnego koleżanka, że świetne ogłoszenie o pracę – tylko dla kogo?

Krótka rozmowa wieczorem:

Ja: Wygląda ciekawie.
Piotr: No… mógłbym sporo fajnych zdjęć zrobić.

5 minut później:

Ja: Dobra, aplikuj.

A to ogłoszenie naboru członków do XXXV Polskiej Wyprawy Polarnej na Spitsbergen dotyczyło. Cały rok w Polskiej Stacji Polarnej w Hornsundzie, z dala od cywilizacji, w grupie dziesięciu osób.

Nazajutrz telefon z Warszawy, z Polskiej Akademii Nauk, że rozmowa kwalifikacyjna i że chcą. Potem już Kraków-Warszawa, Warszawa-Kraków, szkolenia z przepisów przeciwpożarowych, posługiwania się bronią, spotkania organizacyjne i mniej organizacyjne. Aż w końcu czerwiec i statek Horyzont II wypływający z portu w Gdyni.

8 lipca wylądowaliśmy tu – w Hornsundzie, a Polska Stacja Polarna stała się naszym nowym domem.

To niesamowite miejsce i trochę tej niesamowitości chcielibyśmy przekazać dalej. Czy się uda – zobaczymy wszyscy, może być ciekawie :)
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...